Teraz nowe informacje będą u nas jeszcze szybciej!
 
Losowe zdjęcie galerii
Życzenia
25.12.2020.
unnamed.jpg
Zmieniony ( 25.12.2020. )
 
Zajęcia Techniczne w OSP Psary 2019
12.05.2020.
Zajęcia Techniczne w OSP Psary 2019
 
Zajęcia techniczne pozwoliły w prosty sposób wyjaśnić podstawy działania otaczających nas i używanych na co dzień sprzętów, i urządzeń, które ułatwiają codzienne życie. Równocześnie omówione zostały  zagrożenia wynikające z ich nieprawidłowego użytkowania.
 
 p1.jpg
  p2.jpg
  
Montaż prostych układów niskonapięciowych, pozwalających w bezpieczny i przystępny sposób zrozumieć zasadę działania urządzeń elektrycznych oraz pozyskiwanie prądu ze słońca.
 
p3.jpg
 
Zajęcia z elektroniki pozwoliły poznać sposób prawidłowego podłączenia i działanie kamery oraz jej zastosowania w samochodzie jako kamery cofania.
 
p4.jpg 
Pokaz działania drukarki 3D – wykład przeprowadzony przez inż. robotyki na temat programowania i sposobu wykonania elementu przestrzennego. 
Zakup podzespołów do prowadzenia zajęć był częściowo zfinansowany z dotacji Urzędu Gminy w ramach konkursu.

Zmieniony ( 12.05.2020. )
 
Zajęcia wakacyjne 2019 w OSP Psary
12.05.2020.
Zajęcia wakacyjne 2019 w OSP Psary
 
Zajęcia wakacyjne zaczęły się wyjazdem grupy dzieci do PSP w Lublińcu, na zajęcia dot. bezpiecznych zachowań w czasie wakacji. Kolejne zbiórki były wykorzystane do opracowania scenariusza spotkania z historą straży i miejscowości Psary. Część zajęć była wykorzystana do poznawania sprzętu strażackiego, szczególnie rozmieszczenia i wyposażenia wozu bojowego.
 
Druhowie z MDP wspólnie z ratownikami prezentowali udzielanie I-wszej pomocy dla uczestników zajęć wakacyjnych w szkole podstawowej w Psarach.
 
Tradycyjnie w ramach zajęć była zorganizowana wycieczka. Tematyką wycieczki była perła śląskich zabytków techniki - sztolnia „Królowa Luiza” w Zabrzu. Uczestnicy zapoznali się z pracą górniczą naszych pradziadków, poznali ponadto ciekawy sposób transportu urobku drogą wodną. Doskonale prowadzona prelekcja przez przewodnika i efekty multimedialne podczas zwiedzania sztolni i podczas pokonywania wyrobiska specjalnymi łodziami pozostawiły u uczestników niezapomniane wrazenia.

 mdp1.jpg
 Przygotowanie i próba sikawki przed spotkaniem historycznym MDP.
 
 mdp2.jpg
Pokaz ratownictwa w szkole był również swietną promocją Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. MDP powiększyła się o kolejnych nowych druhów.
 
 mdp3.jpg
Uśmiechnięte miny uczestników świadczą o celowości takich przedsięwzięć na przyszłość. Organizacja zajęć wakacyjnych była dofinansowana z funduszy Gminy Woźniki w ramach konkursu.
 
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 8 - 14 z 189