Teraz nowe informacje będą u nas jeszcze szybciej!
 
Losowe zdjęcie galerii
Warsztat ślusarski dla młodzieży w OSP
09.06.2019.
Warsztat ślusarski dla młodzieży w OSP
 
Niektórzy członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej uczestniczą w utrzymaniu sprzętu pożarniczego, a także w utrzymaniu i odnawianiu  zabytkowego sprzętu strażackiego. W celu umożliwienia młodzieży wykonywania prac w remizie warsztat jest systematycznie wyposażany  w podstawowe narzędzia ślusarskie. Następnym krokiem będzie zakup części z dziedziny elektryczno – elektronicznej, aby rozwijać wiedzę i zainteresowania grupy młodych sympatyków straży  w tym kierunku. W związku z powyższym planuje się poszerzenie tematyki spotkań o zagadnienia zasad działania sprzętów codziennego użytku elektryczno – elektronicznych. 
 
 1d.jpg
 
Poznawanie budowy mało spotykanego typu  pompy wody – pompa skrzydełkowa.
Zabytkowa motopompa w trakcie  odbudowy jest ciekawym historycznym obiektem technicznym z którym zapoznają się młodzi sympatycy retro techniki pożarniczej.

 2d.jpg
 
Wdzięcznym obiektem do zajęć jest zabytkowa motopompa angielskiej firmy „Scammell” z 1936 roku, której została przywrócona sprawność.
 
3d.jpg
 
 
 
 
Odbudowa strażackiej sikawki firmy Cz. Miarczyński w OSP Psary
24.05.2019.
Odbudowa strażackiej sikawki firmy Cz. Miarczyński  w OSP Psary 
 
 
Rok 2018 był kolejnym etapem mozolnego wysiłku odbudowy zabytkowej sikawki strażackiej polegał na demontażu układu wodno pompowego i skrzyni wodnej, dokładnego czyszczenia, regeneracji części istniejących i powolna kompletacja brakującej armatury.
 
 1ba.jpg
Po dokładnym oczyszczeniu, naprawie, konserwacji i pomalowaniu skrzynia wodna , została ponownie zamontowana w podwoziu. Zaczął się montaż zregenerowaych elementów pompy. Kolejno zostaje montowany korpus pompy, układ kompensacyjny, dorabiane są końcówki zasilające i tłoczne. 
 
2ba.jpg
 
3ba.jpg 
Do pełnego sukcesu wymagany jest jeszcze ogrom pracy. W pracach oprócz osób prowadzących i wykonujących brakujące podzespoły,  uczesticzą młodzi sympatycy straży.  Jednak wyjątkowość egzemplaża jest warta tej pracy.
Sikawka Firmy Czesława Miarczyskiego z Katowic wyprodukowana została w okresie międzywojennym  i jest chyba jedynym udokumentowanym egzemplarzem w Polsce.

 
 
Wycieczka rowerowa OSP Psary w 2018 roku
20.05.2019.
Wycieczka rowerowa OSP Psary w 2018 roku
 
 
Kolejna wycieczka rowerowa zorganizowana przez OSP Psary cieszyła się bardzo dobrą frekwencją. Pomimo kaprysu pogodowego przed startem, na trasę wyruszyło ponad 30 osób.  Organizatorzy doświadczeni złymi warunkami pogodowymi w poprzednjch latach zakupili szybko rozkładający się namiot, który pozwala na przeczekanie przelotnych opadów. Tegoroczna wycieczka wiodła przez miejscowości Bukowiec, Piasek, Sośnicę, Mokrus do Zielonej w gminie Kalety. Droga powrotna przebiegała przez Dyrdy, Smolaną Budę, Piasek do Psar. Całość trasy to 22 km jazdy rowerem po nowo wyznaczonej trasie.
 
Uczestnicy oprócz poznania nowej trasy  rowerowej, aktywnie spędzili świąteczne popołudnie. Impreza oprócz waloru poznawczego pozwoliła na  integrację pokoleniową, gdyż biorący w niej uczestnicy byli w wieku od 4 do 70 lat. 
 
Wycieczka dofinansowana z Gminy Woźniki.
 
 1a.jpg
 2a.jpg
 3a.jpg
 
4a.jpg
 
Zmieniony ( 20.05.2019. )
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 8 - 14 z 172