Witamy w nowej odsłona oficjalnej strony OSP Psary!
 
Losowe zdjęcie galerii
Ostatki w Psarach
20.09.2017.

Ostatki w Psarach 

 
 
         W dniu 18.02.2017 r. OSP Psary zorganizowało coroczna zabawę wiejską na koniec karnawału – ostatki. W ramach realizacji zadania publicznego „Ostatki w Psarach” każde gospodarstwo domowe otrzymało zaproszenie na zabawę karnawałową która z powodu braku dużej sali została zorganizowana, jak corocznie, na sali OSP w Babienicy, dla mieszkańców naszej miejscowości. Z zaproszenia skorzystało 150 mieszkańców, którzy bawili się w rytmach muzyki tanecznej serwowanej przez DJ. Niektórzy mieszkańcy na zabawę przybyli w przebraniu karnawałowym jak nakazywała tradycja ostatkowa. 

 
ostatki_1.png
 
Zmieniony ( 20.09.2017. )
 
Koło gospodyń z Psar
20.09.2017.
Koło gospodyń z Psar
 
 
          Koło gospodyń w ramach swojej działalności kultywuje dawne tradycje wsi śląskiej. W ramach realizacji zadania publicznego „Koło gospodyń z Psar” kobiety w strojach ludowych biorą udział w uroczystościach świeckich i kościelnych, swoimi strojami przypominają naszą historię i przynależność do Śląska. W 2016 roku kobiety z koła gospodyń wykonały koronę dożynkową która uświetniała uroczystości dożynkowe w Woźnikach – gminne i w Babienicy – parafialne.

Otrzymane dofinansowanie pozwoliło na zakup materiałów i ozdób do strojów w których kobiety biorą udział w uroczystościach, zakup materiałów do wykonania korony dożynkowej oraz innych przedmiotów do dekoracji. Członkinie koło gospodyń w ramach poszerzenia wiedzy odwiedziły wystawę rękodzieła w Chorzowie.  

 
 dsc_0065.jpg
 

dsc_0071.jpg
 
dsc_0100.jpg
 
Zmieniony ( 20.09.2017. )
 
Wycieczka do Muzeum Śląskiego i Muzeum Pożarniczego
04.09.2017.
Wycieczka do Muzeum Śląskiego i Muzeum Pożarniczego
 
 
     Uczestnicy zajęć wakacyjnych  prowadzonych przez OSP Psary  byli na wycieczce w Muzeum Śląskim, gdzie poznali historię naszego regionu,rozwój  przemysłu, kultury oraz likwidację części przemysłu ciężkiego. Program zwiedzania jest ciekawy i dostosowany do odbiorcy, uczestnicy mogli zabawić się w wielki biznes nabywając kolejne dobra i zakłady. Zajęcia wakacyjne są dofinansowane przez Gminę Woźniki w ramach ogłoszonego konkursu. 

 
 wyc1.jpg
 wyc2.jpg
 wyc3.jpg
 
     Aby wykorzystać transport i zagospodarować dalszą część dnia  grupa udała się do Centralnego Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach aby zapoznać się z tradycją pożarnictwa i zobaczyć historyczny sprzęt strażacki oraz rozwój techniki pożarniczej.

 
 wyc4.jpg
wyc5.jpg 

 Podsumowanie wycieczki odbyło się w Mac Donaldzie na wspólnym posiłku.

  
Zmieniony ( 04.09.2017. )
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 57 - 63 z 188