Witamy w nowej odsłona oficjalnej strony OSP Psary!
 
Losowe zdjęcie galerii
Wycieczka Koła Seniorów z OSP Psary
26.07.2017.

Wycieczka Koła Seniorów z OSP Psary

 
 
Seniorzy z Koła Seniorów działajcego przy OSP Psary korzystając z dofinansowania Gminy Woźniki w ramach konkursu „Działania na rzecz osób w wieku emerytalnym” postanowili zwiedzić Wadowice, szczególnie Dom rodzinny Ojca św. Jana Pawła II . Oczekując na zaplanowaną godzinę wejscia do muzeum był czas na odwiedzenie świątyni w której przyszły papież był ochrzczony. Muzeum robi wrażenie na zwiedzających, szczególnie pamiątki z życia i działalności Karola Wojtyły- aktora, księdza, biskupa,profesora, arcybiskupa, Ojca św. Jana Pawła II. Wprowadzone w muzeum multimedialne prezentacje pozwoliły na poznanie bogatej działalności duszpasterskiej a także mało znanych epizodów z życia naszego wielkiego rodaka.
 
senior1.jpg
 

 Korzystając z bliskiego położenia  postanowiono  przy okazji zwiedzić sanktuarium  w Kalwarii Zebrzydowskiej, uczestnicy w miarę swoich sił indywidualnie udali się na kalwarię.

 
 
 
Dostosowanie i wyposażenie przyczepy strażackiej do działań ratowniczych
26.07.2017.
Dostosowanie i wyposażenie przyczepy strażackiej do działań ratowniczych
 
   
W ramach realizacji umowy z Gminą Woźniki na realizację zadania publicznego „Dostosowanie i wyposażenie przyczepy strażackiej do działań ratowniczych „ członkowie OSP Psary zaadaptowali przyczepę wężową dla potrzeb ratownictwa wodnego i wysokościowego. W przyczepie znalazł miejsce sprzęt specjalistyczny do działań ratowniczych na lodzie, do ratowania osób w wodzie, niezbędny sprzęt do ratowania osób ze studni i zagłębień oraz sprzęt alpinistyczny. Przyczepka wyposażona jest w agregat prądotwórczy co zapewnia niezależne oświetlenie podczas prac po zmroku.
 
przycz1.jpg 
przycz2.jpg 
przycz3.jpg 

 
Zmieniony ( 26.07.2017. )
 
Babie Lato
26.07.2017.
Babie Lato
 
Działalność zespołu Babie Lato jest związana z OSP Psary. Wszystkie próby i spotkania zespołu odbywają się na sali OSP. Zespół Babie Lato wystąpił ze swoim repertuarem dla publiczności przy okazji następujących imprez plenerowych:

-        festyn strażacki w Psarach 7.08

-        dożynki gminne w Woźnikach 25.08

-        dożynki sołeckie w Babienicy 4.09

-        spotkanie  z młodzieżą 1.12

-        spotkanie opłatkowe w Babienicy 16.12

 

Ponadto członkowie zespołu w strojach ludowych uświetniły imprezy i święta kościelne w trakcie całego 2016 roku.

 

babie.jpg

 

Zmieniony ( 26.07.2017. )
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 57 - 63 z 172