Teraz nowe informacje będą u nas jeszcze szybciej!
 
Losowe zdjęcie galerii
Wycieczka do Muzeum Śląskiego i Muzeum Pożarniczego
02.11.2017.
Wycieczka do Muzeum Śląskiego i Muzeum Pożarniczego

 
 

Uczestnicy zajęć wakacyjnych  prowadzonych przez OSP Psary  byli na wycieczce w Muzeum Śląskim, gdzie poznali historię naszego regionu,rozwój  przemysłu, kultury oraz likwidację części przemysłu ciężkiego. Program zwiedzania jest ciekawy i dostosowany do odbiorcy, uczestnicy mogli zabawić się w wielki biznes nabywając kolejne dobra i zakłady. Zajęcia wakacyjne są dofinansowane przez Gminę Woźniki w ramach ogłoszonego konkursu. 
 
 slask1.jpg
 
 
 
slask2.jpg
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aby wykorzystać transport i zagospodarować dalszą część dnia  grupa udała się do Centralnego Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach aby zapoznać się z tradycją pożarnictwa i zobaczyć historyczny sprzęt strażacki oraz rozwój techniki pożarniczej.
 
 
slask3.jpg
 
 
slask4.jpg
 
 Podsumowanie wycieczki odbyło się w Mac Donaldzie na wspólnym posiłku.
 
 
 
 
Zmieniony ( 02.11.2017. )
 
Konkurs ekologiczny OSP Psary
11.10.2017.
Konkurs ekologiczny OSP Psary
 

  
Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej Psary ogłasza konkurs dla dzieci polegający na opisaniu szaty roślinnej przy placu zabaw.
 

 


Zadanie konkursowe polega na poprawnym  opisaniu nazwy kolejnych roślin przy placu zabaw, począwszy od figury św. Floriana, oceniany będzie również poszerzony opis roślin.

 

 

 


Prace przyjmowanę będą do  dnia 25.10.2017.  

 

 

 

 


Najlepsze prace zostaną nagrodzone. 

 

 
 
Zmieniony ( 11.10.2017. )
 
Ostatki w Psarach
20.09.2017.

Ostatki w Psarach 

 
 
         W dniu 18.02.2017 r. OSP Psary zorganizowało coroczna zabawę wiejską na koniec karnawału – ostatki. W ramach realizacji zadania publicznego „Ostatki w Psarach” każde gospodarstwo domowe otrzymało zaproszenie na zabawę karnawałową która z powodu braku dużej sali została zorganizowana, jak corocznie, na sali OSP w Babienicy, dla mieszkańców naszej miejscowości. Z zaproszenia skorzystało 150 mieszkańców, którzy bawili się w rytmach muzyki tanecznej serwowanej przez DJ. Niektórzy mieszkańcy na zabawę przybyli w przebraniu karnawałowym jak nakazywała tradycja ostatkowa. 

 
ostatki_1.png
 
Zmieniony ( 20.09.2017. )
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 57 - 63 z 190