Witamy w nowej odsłona oficjalnej strony OSP Psary!
 
Losowe zdjęcie galerii
Gminne obchody patrona strażaków św. Florian
27.08.2017.
Gminne obchody patrona strażaków św. Florian
 
 
W ramach realizacji zadania publicznego „Gminne obchody patrona strażaków św. Florian” spotkali się druhowie, przedstawiciele wszystkich jednostek OSP naszej gminy. Celem spotkania było podziękowanie św. Florianowi w uroczystej mszy, za opiekę podczas prowadzenia akcji ratowniczych przez  strażaków. W programie uroczystości zaplanowano przemarsz kolumną do kościoła w Babienicy, udział w mszy, przemarsz do strażnicy w Psarach, wspólny poczęstunek strażaków i osób związanych z działalnością OSP,  koncert orkiestry dętej dla uczestników spotkania. 
 
 
p1320184.jpg

 
 
p1320185.jpg
 
 
p1320186.jpg
 
Gminne zawody sikawkowe
15.08.2017.
Gminne zawody sikawkowe
 
 
         Ochotnicza Straż Pozarna Psary korzystając z dofinansowania Gminy Woźniki w Ramach konkursu zorganizowała  w dniu 6 sierpnia 2016- „Gminne zawody sikawkowe”. Celem imprezy było zaprezentowanie funkcjonalności odremontowanej zabytkowej sikawki konnej, która była używana przez naszą jednostkę od początku jej istnienia. Był to zarazem pokaz ogromu pracy włożonej przez strażaków w dtworzenie zabytku, jednocześnie należy poinformować o częściowej pomocy finansowej przyznanej przez Gminę Woźniki w ramach konkursów gminy przez kolejne lata. Założeniem imprezy była integracja społeczna i wspólna zabawa z członkami gminnych OSP.

 
 
1z.jpg
 
 
12z.jpg
 
 
13z.jpg
 
 
14z.jpg
Zmieniony ( 28.08.2017. )
 
Konkurs wiedzy o ratownictwie przedmedycznym
15.08.2017.

Konkurs wiedzy o ratownictwie przedmedycznym

 
 
        Ochotnicza Straż Pożarna Psary zorganizowała w dniu 17 października 2016, „Konkurs wiedzy o ratownictwie przedmedycznym” na poziomie Gimnazjalnym. Celem konkursu było pokazanie umiejętności udzielania pierwszej pomocy przez  grupy uczniów. Pierwszym etapem był test pisemny, następnie uczestnicy losowali różne zadania do prezentowania udzielenia pomocy przedmedycznej. Końcowym akcentem spotkania było omówienie prawidłowych zachowań przez ratujących  a także prezentacja sprzętu używanego do pomocy przedmedycznej przez strażaków ratowników oraz pokaz jego zastosowania.

 
 
 kp1.jpg
 
kp2.jpg
 
 
kp3.jpg
 
 
kp4.jpg
 
 
kp5.jpg
 
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 57 - 63 z 182