Teraz nowe informacje będą u nas jeszcze szybciej!
 
Ankieta
Jak oceniasz działalność OSP w Psarach?
 
Losowe zdjęcie galerii
Partnerzy

JKP

 

 

Gościmy
Zajęcia wakacyjne w OSP Psary 2016
14.09.2016.

Zajęcia wakacyjne w OSP Psary 2016

   
Kolejny raz odbywały się zajęcia wakacyjne w OSP Psary, dzieci podczsa zajęć świetlicowych budowały roboty z lego mindstorms, następnie pod okiem studenta robotyki mogły poznać sposób ich programowania a najprzyjemniejsza była obsługa zbudowanego robota i poznanie jego możliwości ruchowych. Dla mniej cierpliwych przeznaczony był mały elektronik z którego podzespołów dzieci budowały różne  układy elektroniczne. Uczestnicy aranżowali również sami różne zajęcia świetlicowe. 
W pogodne dni odbywały się zajęcia na sprzęcie strażackim, uczestnicy ubrali ubrania koszarowe, które pozwoliły na zabawę z wodą. Pierwszym zajęciem była nauka rozwijania węży i budowa linii gaśniczej.  Zajęcia na mokro odbyły się na  zabytkowej sikawkce, dzieci poznały jak trudną pracą było  ręczne pompowanie wody.
W ramach zajęć odbyła się nauka udzielania pierwszej pomocy w której dzieci aktywnie uczestniczyły.
W upalny dzień zorganizowana była zabawa z motopompą, którą wszyscy uczestnicy uczyli się obsługiwać.  Zwieńczeniem zabawy było  zainstalowanie prądownicy powodująca kurtynę wodną, która spowodowała prawdziwą letnią zabawę zaś zmoczone ubrania koszarowe w letni dzień mogły się wysuszyć.
Atrakcją był pokaz ćwiczen wysokoścoiwych oraz ratownictwa ludzi zagrożonych w studniach i grotach, pokaz sposobu ich podejmowania. Dzieci kolejno doświadczyły jak podejmuje się zagrożone osoby. 
Uczestnicy zajęć wakacyjnych byli na wycieczce w Państwowej Straży Pożarnej w Lublińcu oraz w Muzenm chleba w Radzionkowie a także  brali udział w  wycieczce rowerowej po terenie gminy Woźniki. 
zajcia_wakacyjne_1.jpg  
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 

   
zajcia_wakacyjne_2.jpg
 
zajcia_wakacyjne_3.jpg

 
zajcia_wakacyjne_4.jpg
 
zajcia_wakacyjne_10.jpg
 
zajcia_wakacyjne_11.jpg
 
zajcia_wakacyjne_12.jpg
 
 
 
 
Zmieniony ( 14.09.2016. )
 
Przedszkole z wizytą w straży 2016
09.08.2016.
  Przedszkole z wizytą w straży 2016 
 

 

 

Przedszkolaki  korzystając z pogodnego dnia odwiedzili strażaków z Psar. 

 

Zapoznali się z historycznym sprzętem do walki z pożarami, poznali jak trudne było gaszenie pożaru pompując  wodę ręcznie zabytkową  sikawką . 

 

Poznali również wyposażenie współczesnego samochodu strażackiego oraz ubiór strażaka przygotowanego do akcji.

 

Odbył się pokaz pomocy medycznej poszkodowanemu w wypadku, oraz zostały przypomniane numery alarmowe pozwalające wezwać  pomoc w sytuacji zagrożenia życia. 

 

dzieci1.jpg

 

 

dzieci2.jpg

 

dzieci3.jpg
 
dzieci4.jpg

 
 
 
 
 
 

Zmieniony ( 10.08.2016. )
 
Wycieczka seniorów z OSP Psary
09.08.2016.

WYCIECZKA SENIORÓW Z OSP PRASY 

  

  

Seniorzy działający przy OSP Psary w tym roku postanowili zwiedzić  pałac w Mosznej, który jest pozostałością  rodziny Thiele Winklerów, jednej z najbogatszych rodzin na Śląsku na przełomie XIX i XX wieku. Wycieczka odbyła się pod koniec maja, kiedy na dobrach pałacowych kwitną azalie , które uprzyjemniają zwiedzanie pałacowego parku. Wrażenie na zwiedzających robi wyposażenie zamkowych komnat, jak i sama historia dojścia do olbrzymiego majątku i tytułu szlacheckiego przez zarządcę  górniczego. W 1839 roku kupił niewiele znaczącą wieś Katowice, gdzie przeniósł zarząd swoich dóbr i tak dowiedzieliśmy się jak powstała nasza śląska metropolia.

 


seniorzy.jpg  

 

 

Zmieniony ( 10.08.2016. )
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 50 - 56 z 148