Teraz nowe informacje będą u nas jeszcze szybciej!
 
Losowe zdjęcie galerii
Wyznaczanie szlaku rowerowego
16.03.2018.

Wyznaczanie szlaku rowerowego

 
 Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z OSP Psary  wraz z opiekunami postanowiła podczas tegorocznej wycieczki rowerowej wyznaczyć nowy odcinek trasy rowerowej na terenie naszej gminy. Wycieczka rozpoczęła się od strażnicy w Psarach, gdzie został przedstawiony regulamin oraz sprawdzony stan techniczny pojazdów. Trasa przebiegała ul. Strażacką, Szkolną, Główną w Psarach i Babienicy, ul. Słoneczną w Mzykach, ul. Leśną do krzyża na rogatkach Mzyków, gdzie odbył się krótki odpoczynek. Leśny odcinek trasy liczący ok. 3 km przebiegał obok rezerwatu „Rozlewiska bobrowe” zaprowadził  nas do miejscowości Niwy. Kolejny odpoczynek odbył się przy  uroczej i pięknej kapliczce Matki Boskiej w Niwach, którą wykonał Pan Alfred Banduch.  Droga powrotna wiodła leśnym duktem, a następnie drogą polną do ul. Stawowej w Babienicy, następnie ulicami Babienicy i Psar do strażnicy, gdzie rozpoczynała się wycieczka.
 

Wycieczka miała na celu aktywnie spędzanie wakacji oraz poznanie urokliwych miejsc w naszej okolicy. Uczestnicy mieli za zadanie dowiedzieć się o historii odwiedzonych miejsc, która została przedstawiona na spotkaniu podsumowującym tegoroczną turystykę rowerową w OSP Psary.

 

W ramach konkursu została opracowana i wydrukowana mapa przebytej trasy, w celu promocji przetartego szlaku leśnego.

 

 osp112.jpg

 

 
Zmieniony ( 16.03.2018. )
 
Sporty pożarnicze w OSP Psary
16.03.2018.

Sporty pożarnicze w OSP Psary

 
  

Wakacyjne zajęcia z historycznym  sprzętem strażackim zostały zakończone rywalizacją i spotkaniem grup MDP. Grupa starsza miała za zadanie przygotować sikawkę do pracy  zgodnie z historyczną procedurą i podać prąd wody. Grupa młodsza budowała linię gaśniczą i podała wodę zabytkową pompą typu Scammell.  Pompa pomimo swojego wieku, ponad 80 lat jest odrestaurowana i sprawna technicznie. Następnie dla porównania podano wodę  pompą nowej generacji, którą młodzież używa do ćwiczeń ze względu na jest mały ciężar.

 

Po wysiłku wyśmienicie smakowała kiełbaska upieczona na ognisku.

 

osp111.jpg 

Zmieniony ( 16.03.2018. )
 
Życzenia Świąteczne
24.12.2017.
zyczenia_swiateczne-page-001.jpg
Zmieniony ( 24.12.2017. )
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 43 - 49 z 182