Teraz nowe informacje będą u nas jeszcze szybciej!
 
Losowe zdjęcie galerii
Woda cennym składnikiem w życiu człowieka
12.10.2018.

Woda cennym składnikiem w życiu człowieka

 

 

Korzystając z dofinansowania gminy Woźniki  w czasie wakacji odbyły się zajęcia dla dzieci dotyczące ważności wody w życiu człowieka. Omówiono sposoby pozyskiwania wody na przestrzeni lat, budowy studni, sposoby wydobywania wody oraz gospodarkę ściekową. Budowę pomp uczestnicy zajęć poznali podczas demontaży różnych rodzajów pomp od tłokowych, skrzydełkowych, jednowirnikowych oraz wielowirnikowych. Ugruntowaniem wiedzy na temat wody była wycieczka do „Zabytkowej Stacji Wodociągowej w Karchowicach” oraz do „Muzeum Techniki Sanitarnej” w Gliwicach.

 

 

zaj1.jpg

   

zaje2.jpg

   

 

zaje3.jpg

   

 

zaje4.jpg

 

   

 

zaje5.jpg

 

  

Zmieniony ( 12.10.2018. )
 
Skat sportowy
08.10.2018.
 Skat sportowy
 
 Skat jest dyscypliną sportową, na upowszechnianie tego sportu OSP Psary złożyło ofertę wykonania zadania publicznego na takie działanie. W naszej Gminie jest kilkanaście osób które spotykają się regularnie rywalizując między sobą o jak najlepszy wynik. 
 
W celu podniesienia rangi tego sportu organizowane są turnieje dla mieszkańców naszej gminy w tej dyscyplinie sportu. 
 
W 2017 roku odbyły się dwie edycje zawodów z nagrodami w ramach realizacji umowy z Gminą Woźniki. Pierwszy turniej odbył się w Psarach w sali OSP w dniu 1.10.2018 roku, a drugi turniej w Woźnikach w Domu Kultury. W obu przypadkach zwycięzcy otrzymali nagrody za zdobycie czołowych miejsc w rywalizacji przy stoliku.
 
skat01.jpg
 
 
 
 
 
skat02.jpg
skat03.jpgskat04.jpg
 
Pierwsze Zawody Historyczne MDP z Gminy Woźniki
08.10.2018.
Pierwsze Zawody Historyczne MDP z Gminy Woźniki  
 
 Ochotnicza Straż Pożarna Psary  zorganizowała w pierwszy dzień wakacji  Młodzieżowe Zawody Historyczne dla drużyn z naszej gminy. Do wspólnej zabawy integracyjnej użyta była zabytkowa sikawka konna, produkcji firmy Kieslich z Paczkowa, która na wyposażeniu naszej jednostki jest  od 1910 roku. Celem zawodów była integracja młodzieży, wspólna zabawa oraz poznanie zarysów  historii i sposobu walki z pożarami naszych pradziadków. 
 
Rywalizacja drużyn była bardzo ostra, drużyny uzyskały n/w miejsca:
1.   MDP  Kamieńskie Młyny
2.   MDP Woźniki  
3.   MDP  Lubsza
4.   MDP  Babienica
5.   MDP  Psary
 
Zdobyte nagrody w postaci krótkofalówek pozwolą na wakacyjne zajęcia i ćwiczenie poprawnej łączności z bazą, która będzie imitacją stanowiska kierowania.
Podsumowaniem dnia był wspólny poczęstunek dla uczestników. Zawody były dofinansowane przez Gminę Woźniki.

 
zaw1.jpg
 
 
zaw2.jpg
 
 
zaw3.jpg
 
zaw4.jpg
 
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 36 - 42 z 190