Witamy w nowej odsłona oficjalnej strony OSP Psary!
 
Losowe zdjęcie galerii
Skat sportowy
08.10.2018.
 Skat sportowy
 
 Skat jest dyscypliną sportową, na upowszechnianie tego sportu OSP Psary złożyło ofertę wykonania zadania publicznego na takie działanie. W naszej Gminie jest kilkanaście osób które spotykają się regularnie rywalizując między sobą o jak najlepszy wynik. 
 
W celu podniesienia rangi tego sportu organizowane są turnieje dla mieszkańców naszej gminy w tej dyscyplinie sportu. 
 
W 2017 roku odbyły się dwie edycje zawodów z nagrodami w ramach realizacji umowy z Gminą Woźniki. Pierwszy turniej odbył się w Psarach w sali OSP w dniu 1.10.2018 roku, a drugi turniej w Woźnikach w Domu Kultury. W obu przypadkach zwycięzcy otrzymali nagrody za zdobycie czołowych miejsc w rywalizacji przy stoliku.
 
skat01.jpg
 
 
 
 
 
skat02.jpg
skat03.jpgskat04.jpg
 
Pierwsze Zawody Historyczne MDP z Gminy Woźniki
08.10.2018.
Pierwsze Zawody Historyczne MDP z Gminy Woźniki  
 
 Ochotnicza Straż Pożarna Psary  zorganizowała w pierwszy dzień wakacji  Młodzieżowe Zawody Historyczne dla drużyn z naszej gminy. Do wspólnej zabawy integracyjnej użyta była zabytkowa sikawka konna, produkcji firmy Kieslich z Paczkowa, która na wyposażeniu naszej jednostki jest  od 1910 roku. Celem zawodów była integracja młodzieży, wspólna zabawa oraz poznanie zarysów  historii i sposobu walki z pożarami naszych pradziadków. 
 
Rywalizacja drużyn była bardzo ostra, drużyny uzyskały n/w miejsca:
1.   MDP  Kamieńskie Młyny
2.   MDP Woźniki  
3.   MDP  Lubsza
4.   MDP  Babienica
5.   MDP  Psary
 
Zdobyte nagrody w postaci krótkofalówek pozwolą na wakacyjne zajęcia i ćwiczenie poprawnej łączności z bazą, która będzie imitacją stanowiska kierowania.
Podsumowaniem dnia był wspólny poczęstunek dla uczestników. Zawody były dofinansowane przez Gminę Woźniki.

 
zaw1.jpg
 
 
zaw2.jpg
 
 
zaw3.jpg
 
zaw4.jpg
 
 
Odbudowa zabytkowej sikawki firmy Miarczyński w OSP Psary
30.09.2018.

 Odbudowa zabytkowej sikawki firmy Miarczyński w OSP Psary

  
Tradycja pożarnicza nakazuje dbać o zabytkowy sprzęt strażacki, którego bardzo nieliczne egzemplarze pozostały w naszych remizach. Niespotykanym eksponatem jest sikawka polskiej produkcji z okresu lat międzywojennych wyprodukowana w Katowicach przez firmę Czesława Miarczyńskiego.
 

Sikawka w agonalnym stanie, zdekompletowana, jako przedmiot zbędny została uratowana
w latach 90 dwudziestego wieku przed złomowaniem.
 
Obecnie jest odbudowywana od podstaw, w 2017 roku zostały wykonane nowe koła jezdne, które po odpowiedniej konserwacji zostały zamontowane  do podwozia. 
 
W 2018 roku został poddany renowacji zdekompletowany układ pompowy. Korpus pompy został zdemontowany poddany czyszczeniu, po dokładnych pomiarach dorabiane są brakujące elementy układu ssącego i tłocznego. Konieczne jest zaprojektowanie i wykonanie tłoków wraz z uszczelnieniami oraz wykonanie nowych korbowodów. Wymiany wymaga zbiornik wody nadżarty zębem czasu. 
 
Rekonstrukcja takiego zabytku wymaga wiedzy, cierpliwości i poświęcenia, oraz wielu godzin pracy wolontariuszy.
 
1.jpg
 
2.jpg
 
4.jpg
 
 
5.jpg
 
 
Zmieniony ( 08.10.2018. )
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 36 - 42 z 189