Teraz nowe informacje będą u nas jeszcze szybciej!
 
Losowe zdjęcie galerii
Skauci Europy
12.10.2018.
Skauci Europy
 
W roku 2017 w ramach zadania publicznego „Wypoczynek dzieci i młodzieży” - skorzystało 23 członków ze „Skautów Europy”, dzieci i młodzież z terenu naszej gminy które przynależą do struktur Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego, a mianowicie:
 
Zastęp „Mewa”  - 6 dziewcząt. 
Zastęp „Wilk”  - 12 chłopców. 
Wilczki – chłopcy 2 i dziewczyny 3
 
Dzięki środkom uzyskanym z dofinansowania zastępom harcerek i harcerzy uzupełniony sprzęt obozowy, dofinansowano zakup umundurowania oraz zakupiono materiały na prace na zbiórkach.  
Te środki umożliwiły wyjazd większej ilości osób na wypoczynek letni i zimowy.

 
 
 
se17a.jpg
 
se17b.jpg
 
 
se17c.jpg
 
se17d.jpg
 
 
Woda cennym składnikiem w życiu człowieka
12.10.2018.

Woda cennym składnikiem w życiu człowieka

 

 

Korzystając z dofinansowania gminy Woźniki  w czasie wakacji odbyły się zajęcia dla dzieci dotyczące ważności wody w życiu człowieka. Omówiono sposoby pozyskiwania wody na przestrzeni lat, budowy studni, sposoby wydobywania wody oraz gospodarkę ściekową. Budowę pomp uczestnicy zajęć poznali podczas demontaży różnych rodzajów pomp od tłokowych, skrzydełkowych, jednowirnikowych oraz wielowirnikowych. Ugruntowaniem wiedzy na temat wody była wycieczka do „Zabytkowej Stacji Wodociągowej w Karchowicach” oraz do „Muzeum Techniki Sanitarnej” w Gliwicach.

 

 

zaj1.jpg

   

zaje2.jpg

   

 

zaje3.jpg

   

 

zaje4.jpg

 

   

 

zaje5.jpg

 

  

Zmieniony ( 12.10.2018. )
 
Skat sportowy
08.10.2018.
 Skat sportowy
 
 Skat jest dyscypliną sportową, na upowszechnianie tego sportu OSP Psary złożyło ofertę wykonania zadania publicznego na takie działanie. W naszej Gminie jest kilkanaście osób które spotykają się regularnie rywalizując między sobą o jak najlepszy wynik. 
 
W celu podniesienia rangi tego sportu organizowane są turnieje dla mieszkańców naszej gminy w tej dyscyplinie sportu. 
 
W 2017 roku odbyły się dwie edycje zawodów z nagrodami w ramach realizacji umowy z Gminą Woźniki. Pierwszy turniej odbył się w Psarach w sali OSP w dniu 1.10.2018 roku, a drugi turniej w Woźnikach w Domu Kultury. W obu przypadkach zwycięzcy otrzymali nagrody za zdobycie czołowych miejsc w rywalizacji przy stoliku.
 
skat01.jpg
 
 
 
 
 
skat02.jpg
skat03.jpgskat04.jpg
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 29 - 35 z 184