Teraz nowe informacje będą u nas jeszcze szybciej!
 
Losowe zdjęcie galerii
Skat sportowy
08.10.2018.
 Skat sportowy
 
 Skat jest dyscypliną sportową, na upowszechnianie tego sportu OSP Psary złożyło ofertę wykonania zadania publicznego na takie działanie. W naszej Gminie jest kilkanaście osób które spotykają się regularnie rywalizując między sobą o jak najlepszy wynik. 
 
W celu podniesienia rangi tego sportu organizowane są turnieje dla mieszkańców naszej gminy w tej dyscyplinie sportu. 
 
W 2017 roku odbyły się dwie edycje zawodów z nagrodami w ramach realizacji umowy z Gminą Woźniki. Pierwszy turniej odbył się w Psarach w sali OSP w dniu 1.10.2018 roku, a drugi turniej w Woźnikach w Domu Kultury. W obu przypadkach zwycięzcy otrzymali nagrody za zdobycie czołowych miejsc w rywalizacji przy stoliku.
 
skat01.jpg
 
 
 
 
 
skat02.jpg
skat03.jpgskat04.jpg
 
Pierwsze Zawody Historyczne MDP z Gminy Woźniki
08.10.2018.
Pierwsze Zawody Historyczne MDP z Gminy Woźniki  
 
 Ochotnicza Straż Pożarna Psary  zorganizowała w pierwszy dzień wakacji  Młodzieżowe Zawody Historyczne dla drużyn z naszej gminy. Do wspólnej zabawy integracyjnej użyta była zabytkowa sikawka konna, produkcji firmy Kieslich z Paczkowa, która na wyposażeniu naszej jednostki jest  od 1910 roku. Celem zawodów była integracja młodzieży, wspólna zabawa oraz poznanie zarysów  historii i sposobu walki z pożarami naszych pradziadków. 
 
Rywalizacja drużyn była bardzo ostra, drużyny uzyskały n/w miejsca:
1.   MDP  Kamieńskie Młyny
2.   MDP Woźniki  
3.   MDP  Lubsza
4.   MDP  Babienica
5.   MDP  Psary
 
Zdobyte nagrody w postaci krótkofalówek pozwolą na wakacyjne zajęcia i ćwiczenie poprawnej łączności z bazą, która będzie imitacją stanowiska kierowania.
Podsumowaniem dnia był wspólny poczęstunek dla uczestników. Zawody były dofinansowane przez Gminę Woźniki.

 
zaw1.jpg
 
 
zaw2.jpg
 
 
zaw3.jpg
 
zaw4.jpg
 
 
Odbudowa zabytkowej sikawki firmy Miarczyński w OSP Psary
30.09.2018.

 Odbudowa zabytkowej sikawki firmy Miarczyński w OSP Psary

  
Tradycja pożarnicza nakazuje dbać o zabytkowy sprzęt strażacki, którego bardzo nieliczne egzemplarze pozostały w naszych remizach. Niespotykanym eksponatem jest sikawka polskiej produkcji z okresu lat międzywojennych wyprodukowana w Katowicach przez firmę Czesława Miarczyńskiego.
 

Sikawka w agonalnym stanie, zdekompletowana, jako przedmiot zbędny została uratowana
w latach 90 dwudziestego wieku przed złomowaniem.
 
Obecnie jest odbudowywana od podstaw, w 2017 roku zostały wykonane nowe koła jezdne, które po odpowiedniej konserwacji zostały zamontowane  do podwozia. 
 
W 2018 roku został poddany renowacji zdekompletowany układ pompowy. Korpus pompy został zdemontowany poddany czyszczeniu, po dokładnych pomiarach dorabiane są brakujące elementy układu ssącego i tłocznego. Konieczne jest zaprojektowanie i wykonanie tłoków wraz z uszczelnieniami oraz wykonanie nowych korbowodów. Wymiany wymaga zbiornik wody nadżarty zębem czasu. 
 
Rekonstrukcja takiego zabytku wymaga wiedzy, cierpliwości i poświęcenia, oraz wielu godzin pracy wolontariuszy.
 
1.jpg
 
2.jpg
 
4.jpg
 
 
5.jpg
 
 
Zmieniony ( 08.10.2018. )
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 29 - 35 z 182