Teraz nowe informacje będą u nas jeszcze szybciej!
 
Losowe zdjęcie galerii
Wycieczka Koła Seniorów z OSP Psary w 2018 r.
20.05.2019.

Wycieczka Koła Seniorów z OSP Psary w 2018 r.

 

 

Trasa wycieczki Seniorów dzaiałających przy OSP Psary przebiegała przez Toszek i Pławniowice. W Toszku uczestnicy zwiedzili Centrum Ekspozycji Historycznych  w Toszeckim Zamku, w jej podziemiach jest ciekawa wystawa średniowiecznego jarmarku, systemu ważenia towarów, oraz narzędzia zapomnianych zawodów.

 

Ciekawym  miejscem na trasie wycieczki była odlewnia dzwonów, gdzie były wykonane dzwony do kościoła w Babienicy. Praca w odlewni odbywa się zgodnie z rodową  tradycją i doświadczeniem firmy Felczyńskich. 

 

Kolejnym zwiedzonym śląskim  zabytkiem była odrestaurowana  perełka architektury – „Zespół Pałacowo – Parkowy” w Pławniowicach. Obiekt został odbudowany dzięki ogromnemu zaangażowaniu proboszcza i grupy parafian - zapalenców, którzy nadal wkładają ogrom pracy aby utrzymać ten zabytkowy obiekt w odpowiednim stanie. 

 

Wycieczka została dofinansowana ze środków Urzędu Gminy Woźniki.


 

1.jpg 
 Wętrze zamku w Toszku ekspozycje Historyczne

 
 
2.jpg 
 Odlewnia dzwonów praca według historycznej technologii

 
  3.jpg
  

Zespół pałacowy w Pławniowicach 
Zmieniony ( 20.05.2019. )
 
Konkurs Ekologiczny w OSP Psary
05.12.2018.
Konkurs Ekologiczny w OSP Psary
 
Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej Psary oraz Komisja ds. młodzieży Zarządu Gminnego Związku OSP w Woźnikach zorganizował Konkurs Ekologiczny dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, działających na terenie Gminy Woźniki. Konkurs był ukierunkowany na sprawy ochrony środowiska przez uczestników oraz nauki pracy zespołowej w grupie. Uczestnicy otrzymali nagrody indywidualne oraz zespołowe. 
 
Zwycięską drużyną okazała się MDP z Kamieńskich Młyn, drugie miejsce zajęła drużyna z Woźnik, trzecie MDP z Psar. W konkrsie wzięło udział sześć  drużyn z naszej gminy. Laureatom wręczono dyplomy i nagrody za osiągniętwe wyniki. Podczas wspólnego poczęstunku uczestnicy mieli okazję wspólnego poznania się i wymiany doświadczeń oraz przekazanie opiekunom swoich oczekiwań. Wspólne zdjęcie zakończyło spotkanie drużyn w OSP Psary.


eko1.jpg
 
eko2.jpg
 
 
Wycieczka rowerowa OSP Psary w 2018 roku
05.12.2018.

Wycieczka rowerowa OSP Psary w 2018 roku

 

Kolejna wycieczka rowerowa zorganizowana przez OSP Psary cieszyła się bardzo dobrą frekwencją. Pomimo kaprysu pogodowego przed startem, na trasę wyruszyło ponad 30 osób.  Organizatorzy doświadczeni złymi warunkami pogodowymi w poprzednjch latach zakupili szybko rozkładający się namiot, który pozwala na przeczekanie przelotnych opadów. Tegoroczna wycieczka wiodła przez miejscowości Bukowiec, Piasek, Sośnicę, Mokrus do Zielonej w gminie Kalety. Droga powrotna przebiegała przez Dyrdy, Smolaną Budę, Piasek do Psar. Całość trasy to 22 km jazdy rowerem po nowo wyznaczonej trasie.

 

Uczestnicy oprócz poznania nowej trasy  rowerowej, aktywnie spędzili świąteczne popołudnie. Impreza oprócz waloru poznawczego pozwoliła na  integrację pokoleniową, gdyż biorący w niej uczestnicy byli w wieku od 4 do 70 lat. 

 

Wycieczka dofinansowana z Gminy Woźniki.


 

row1.jpg

 

 

row2.jpg

 

 

row3.jpg

 

 

row4.jpg
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 29 - 35 z 190