Teraz nowe informacje będą u nas jeszcze szybciej!
 
Losowe zdjęcie galerii
Konkurs Ekologiczny w OSP Psary
05.12.2018.
Konkurs Ekologiczny w OSP Psary
 
Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej Psary oraz Komisja ds. młodzieży Zarządu Gminnego Związku OSP w Woźnikach zorganizował Konkurs Ekologiczny dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, działających na terenie Gminy Woźniki. Konkurs był ukierunkowany na sprawy ochrony środowiska przez uczestników oraz nauki pracy zespołowej w grupie. Uczestnicy otrzymali nagrody indywidualne oraz zespołowe. 
 
Zwycięską drużyną okazała się MDP z Kamieńskich Młyn, drugie miejsce zajęła drużyna z Woźnik, trzecie MDP z Psar. W konkrsie wzięło udział sześć  drużyn z naszej gminy. Laureatom wręczono dyplomy i nagrody za osiągniętwe wyniki. Podczas wspólnego poczęstunku uczestnicy mieli okazję wspólnego poznania się i wymiany doświadczeń oraz przekazanie opiekunom swoich oczekiwań. Wspólne zdjęcie zakończyło spotkanie drużyn w OSP Psary.


eko1.jpg
 
eko2.jpg
 
 
Wycieczka rowerowa OSP Psary w 2018 roku
05.12.2018.

Wycieczka rowerowa OSP Psary w 2018 roku

 

Kolejna wycieczka rowerowa zorganizowana przez OSP Psary cieszyła się bardzo dobrą frekwencją. Pomimo kaprysu pogodowego przed startem, na trasę wyruszyło ponad 30 osób.  Organizatorzy doświadczeni złymi warunkami pogodowymi w poprzednjch latach zakupili szybko rozkładający się namiot, który pozwala na przeczekanie przelotnych opadów. Tegoroczna wycieczka wiodła przez miejscowości Bukowiec, Piasek, Sośnicę, Mokrus do Zielonej w gminie Kalety. Droga powrotna przebiegała przez Dyrdy, Smolaną Budę, Piasek do Psar. Całość trasy to 22 km jazdy rowerem po nowo wyznaczonej trasie.

 

Uczestnicy oprócz poznania nowej trasy  rowerowej, aktywnie spędzili świąteczne popołudnie. Impreza oprócz waloru poznawczego pozwoliła na  integrację pokoleniową, gdyż biorący w niej uczestnicy byli w wieku od 4 do 70 lat. 

 

Wycieczka dofinansowana z Gminy Woźniki.


 

row1.jpg

 

 

row2.jpg

 

 

row3.jpg

 

 

row4.jpg
 
Pierwsze Zawody Historyczne MDP z Gminy Woźniki
04.12.2018.
Pierwsze Zawody Historyczne MDP z Gminy Woźniki  
 
Ochotnicza Straż Pożarna Psary  zorganizowała w pierwszy dzień wakacji  Młodzieżowe Zawody Historyczne dla drużyn młodzieżowych z naszej gminy. Do wspólnej zabawy integracyjnej użyta była zabytkowa sikawka konna, produkcji firmy Kieslich z Paczkowa, która na wyposażeniu naszej jednostki jest  od 1910 roku. Celem zawodów była integracja młodzieży, wspólna zabawa oraz poznanie zarysów  historii i sposobu walki z pożarami naszych pradziadków. 
 
 
Rywalizacja drużyn była bardzo ostra, a drużyny zajęły następujące miejsca:
 
 
1.   MDP  Kamieńskie Młyny
2.   MDP Woźniki  
3.   MDP  Lubsza
4.   MDP  Babienica
5.   MDP  Psary
 
 
Zdobyte nagrody w postaci krótkofalówek pozwolą na wakacyjne zajęcia i ćwiczenie poprawnej łączności z bazą, która będzie imitacją stanowiska kierowania.
 
Podsumowaniem dnia był wspólny poczęstunek dla uczestników. Zawody były dofinansowane przez Gminę Woźniki.
 
 
zaw01.jpg
 
zaw02.jpg
 
 
zaw03.jpg
 
 
zaw04.jpg
 
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 22 - 28 z 182