Teraz nowe informacje będą u nas jeszcze szybciej!
 
Losowe zdjęcie galerii
Szkolenie z udzielania pierwszej pomocy
15.06.2019.

Szkolenie z udzielania pierwszej pomocy

 

W czasie wakacji 2018 strażacy z uprawnieniami zorganizowali zajęcia dla dzieci i młodzieży z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W strażnicy OSP Psary dzieci i młodzież mogła spędzić wolny czas na przyswojeniu i podniesieniu  wiedzy o udzielaniu pierwszej pomocy poszkodowanemu. Strażacy  posiadający uprawnienia Kwalifikowanej Pomocy Przedmedycznej prowadzili zajęcia w ciekawy sposób na posiadanym sprzęcie do szkoleń, który strażacy zgromadzili w ostatnich latach dzięki dofinansowaniu z Gminy Woźniki w ramach konkursów. Młodzież i dzieci bardzo chętnie przyswajają wiedzę poprzez wspólną zabawę.

 

 1sz.jpg

 

2sz.jpg 

 
Szata roślinna na terenie OSP Psary
15.06.2019.
Szata roślinna na terenie OSP Psary
 
Szata roślinna wokół strażnicy w Psarach jest ciągle wzbogacana o nowe rośliny lub uzupełniana po wypadnięciach niektórych roślin. Celem takiego działania jest założenie aby teren był przyjazny przebywającym mieszkańcom i gościom. Oprócz pracy strażaków i osób wspierających nasadzono w 2018 roku nowe drzewka i rośliny wzdłuż ul. Kopernika. Zakup drzewek i roślin był możliwy w ramach umowy z Gminą Woźniki na upiększenie szaty roślinnej w gminie.
 
 1s.jpg
 
Utrzymanie i zabezpieczenie terenu przy kaplicy św. Urbana
09.06.2019.
Utrzymanie i zabezpieczenie terenu przy kaplicy św. Urbana
 
Strażacy z OSP Psary zajęli się pracami przy kaplicy św. Urbana patrona miejscowości Psary. Zostało wykonane i zamontowane opierzenie drzwi wejściowych do kaplicy,  poprawiona została elewacja oraz wnętrze kaplicy.  Aby bezpiecznie mogły się odbywać  uroczystości kościelne z okazji św. Urbana  konieczne było usunięcie suchych konarów oraz prześwietlenie koron drzew okalających kaplicę. Prace mogły być bezpiecznie wykonane z posiadanej przez naszą jednostkę drabiny samochodowej, wykonali te czynności strażacy którzy ukończyli kurs operatorów i uzyskali uprawnienia do sterowania takim sprzętem. Koszty kursu na uprawnienia - kierowcy operatora drabiny strażackiej były dofinansowane z budżetu Gminy Woźniki w ramach innego  konkursu.
 1z.jpg
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 22 - 28 z 189