Witamy w nowej odsłona oficjalnej strony OSP Psary!
 
Ankieta
Jak oceniasz działalność OSP w Psarach?
 
Losowe zdjęcie galerii
Partnerzy

JKP

 

 

Gościmy
Wycieczkadzieci z OSP Psary do Państwowej Straży Pożarnej w Lublińcu
26.07.2017.

Wycieczka  dzieci z OSP Psary do Państwowej Straży Pożarnej w Lublińcu

 
 
 
 Dzieci biorące udział w zajęciach wakacyjnych prowadzonych w OSP Psary odwiedziły jednostkę PSP w Lublińcu , gdzie uczestniczyły w ”Dniu otwartej strażnicy”. Poznały nowy sprzęt gaśniczy, zobaczyły pokaz  ratownictwa drogowego. Największe zainteresowanie wzbudził pokaz psów ratowniczych. Dla odważnych była przygotowana komora dymna, gdzie poznały trudności prowadzonych działań w warunkach ograniczonej widoczności. Młodzi druhowie ćwiczyli również zasady udzielania pierwszej pomocy pod okiem strażaka ratownika oraz pokonywali specjalnie dla nich przygotowany tor przeszkód, po zakończeniu którego otrzymali nagrody.

 
Po zajęciach uczestnicy zostali poczęstowani  strażacką  grochówką, której smak był niepowtarzalny. Za miło spędzony drugi dzień wakacji młodzi druhowie serdecznie dziękują Panu Komendantowi PSP w Lublińcu. 
 
  
obz1.jpg
 
obz2.jpg
 
obz3.jpg
 
obz4.jpg
 
Zmieniony ( 26.07.2017. )
 
Wycieczka Koła Seniorów z OSP Psary
26.07.2017.

Wycieczka Koła Seniorów z OSP Psary

 
 
Seniorzy z Koła Seniorów działajcego przy OSP Psary korzystając z dofinansowania Gminy Woźniki w ramach konkursu „Działania na rzecz osób w wieku emerytalnym” postanowili zwiedzić Wadowice, szczególnie Dom rodzinny Ojca św. Jana Pawła II . Oczekując na zaplanowaną godzinę wejscia do muzeum był czas na odwiedzenie świątyni w której przyszły papież był ochrzczony. Muzeum robi wrażenie na zwiedzających, szczególnie pamiątki z życia i działalności Karola Wojtyły- aktora, księdza, biskupa,profesora, arcybiskupa, Ojca św. Jana Pawła II. Wprowadzone w muzeum multimedialne prezentacje pozwoliły na poznanie bogatej działalności duszpasterskiej a także mało znanych epizodów z życia naszego wielkiego rodaka.
 
senior1.jpg
 

 Korzystając z bliskiego położenia  postanowiono  przy okazji zwiedzić sanktuarium  w Kalwarii Zebrzydowskiej, uczestnicy w miarę swoich sił indywidualnie udali się na kalwarię.

 
 
 
Dostosowanie i wyposażenie przyczepy strażackiej do działań ratowniczych
26.07.2017.
Dostosowanie i wyposażenie przyczepy strażackiej do działań ratowniczych
 
   
W ramach realizacji umowy z Gminą Woźniki na realizację zadania publicznego „Dostosowanie i wyposażenie przyczepy strażackiej do działań ratowniczych „ członkowie OSP Psary zaadaptowali przyczepę wężową dla potrzeb ratownictwa wodnego i wysokościowego. W przyczepie znalazł miejsce sprzęt specjalistyczny do działań ratowniczych na lodzie, do ratowania osób w wodzie, niezbędny sprzęt do ratowania osób ze studni i zagłębień oraz sprzęt alpinistyczny. Przyczepka wyposażona jest w agregat prądotwórczy co zapewnia niezależne oświetlenie podczas prac po zmroku.
 
przycz1.jpg 
przycz2.jpg 
przycz3.jpg 

 
Zmieniony ( 26.07.2017. )
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 22 - 28 z 138