Witamy w nowej odsłona oficjalnej strony OSP Psary!
 
Losowe zdjęcie galerii
Raport ze zdarzenia 20.01.2009
20.01.2009.

Pożar domu mieszkalnego w Boronowie

 

 autko111111.png  

W dniu dzisiejszym t.j. 20.01.2009 roku około godziny 2.51 w Boronowie na ul. 3-go maja, doszło do bardzo groźnego pożaru budynku mieszkalnego. W budynku przebywało wówczas 5 osób, które zdążyły opuścic budynek jeszcze przed przyjazdem Straży Pożarnej i nikt nie odniósł obrażeń. Spaleniu uległo poddasze budynku, wraz z wyposażeniem, nadpaleniu uległ również dach oraz częsc stropu pomiędzy kondygnacjami. Nasza jednostka została zaalarmowana o godz. 3.34 jednak z powodu pożaru w Boronowie został odłączony prąd także w tej częsci Psar, w której jest remiza. Dlatego nie zadziałała syrena alarmowa! Druhowie zostali jednak poinformowani o zdarzeniu, dzięki terminalowi GSM.  

 

Działania zastępów straży pożarnej polegały na:

 - Zabezpieczeniu miejsca zdarzenia

 - Podaniu trzech prądów wody (dwóch w natarciu i jednego w obronie)

 - Ewakuacji wyposażenia mieszkania

 - Rozbiórki nadpalonych elementów stropu, poddasza, ścian i ocieplenia wełną mineralną 

W akcji udział brły:

- 2 zastępy OSP Psary (GCBA, SLKw)

- 3 zastępy JRG Lubliniec (GCBA, SLRR, SLOp)

- 1 zastęp OSP Boronów (GCBA)

- 1 zastęp OSP OSP Kalina (GCBA)

- 1 zastęp OSP Koszęcin (GCBA)

- 2 zastępy OSP Strzebiń (GCBA, GLBM)

- 1 zastępy OSP Woźniki (GBA)

- pogotowie ratunkowe

- pogotowie energetyczne

- policja

 

INFORMACJA DOTYCZĄCA POŻARU JEST DOSTĘPNA W MATERIALE TVS! poniżej link:

 

http://www.tvs.pl/informacje/7968/

 

Szczegóły w dziale INTERWENCJE - kliknij 

 

 

Zmieniony ( 20.01.2009. )
 
Raport ze zdarzenia 25.12.2008
25.12.2008.

Pożar mieszkania w Psarach na ul. Szkolnej

 

 autko111111.png  

W dniu dzisiejszym tj. 25.12.2008 (Boże Narodzenie) około godzi 2.34 zostalismy zadsponowani do pożaru mieszkania w Psarach na ul. Szkolnej. Po dojeździe na miejsce pierwszego zastępu GCBA okazało się, że pożar jest już opanowany, a spaleniu uległa drewniana szafka. 

Działania zastępów Straży Pożarnej polegały na:

- Zabezpieczeniu miejsca akcji 

- Usunięciu szafki z pokoju

- Przeszukaniu poddasza w celu wykluczenia dalszej możliwości rozprzestrzeniania się pożaru

- Dokonaniu pomiarów stężeń tlenku węgla (CO)

W działaniach udział brały:

- 2 zastępy OSP Psary (GCBA 10/42 i SLKw)

- 1 zastęp JRG Lubliniec (GBA Rt 2,5/24)

 

 

Szczegóły w dziale INTERWENCJE - kliknij 

 

 

Zmieniony ( 26.12.2008. )
 
Cichy Zabójca!
13.11.2008.

"Cichy zabójca!" apel strażaków oraz kominiarzy!

 

logopsp.gif  W okresie jesienno-zimowym Państwowa Straż Pożarna, notuje zwiększoną ilość interwencji do pożarów powstałych od niesprawnych urządzeń grzewczo-kominowych. Często, przyczyną pożaru jest brak okresowej konserwacji przewodów kominowych oraz ich kontroli. Dlatego też, apelujemy aby przestrzegać przepisów przeciwpożarowych i budowlanych. Zgodnie z przepisami przeciwpożarowymi (rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 21.06.2006r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów - Dz. U. z 2006 roku Nr 80, poz. 563), przewody kominowe, do których podłączone są urządzenia grzewcze powinny być czyszczone w następujących częstotliwościach : - urządzenia na paliwo stałe minimum 4 razy w roku, - na paliwo gazowe lub olejowe 2 razy w roku, - przewody wentylacyjne minimum jeden raz w roku. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 16.08.1999 r. (Dz. U. Nr 74, poz. 836) w sprawie warunków technicznych użytkowania budynków mieszkalnych, użytkownik lokalu korzystający z przewodów i kanałów dymowych lub spalinowych oraz wentylacyjnych, może powierzać naprawę i konserwację tych urządzeń wyłącznie osobom posiadającym świadectwa kwalifikacyjne, określone w odrębnych przepisach (mistrz lub czeladnik kominiarski). Ponadto zgodnie z art. 62 ustawy Prawo Budowlane (tekst jednolity Dz. U. z 2006 roku Nr 156, poz. 1118 ze zmianami) przewody kominowe winny być poddawane okresowej kontroli ich sprawności, minimum jeden raz w roku, a czynności te powinna wykonywać osoba posiadająca kwalifikacje mistrza wzawodzie kominiarskim. Biorąc pod uwagę powyższe wymogi prawne oraz dla zapewnienia bezpieczeństwa użytkowników lokali mieszkalnych apelujemy, by przestrzegać przepisy przeciwpożarowe i budowlane, a prace dotyczące kominiarstwa powierzać do wykonania osobom z odpowiednimi kwalifikacjami i doświadczeniem zawodowym, co będzie miało bezpośredni wpływ na wyeliminowanie występujących zagrożeń pożarowych lub zatrucia tlenkiem węgla w czasie użytkowania wszelkiego typu urządzeń grzewczych.


Śląski Komendant Wojewódzki
Państwowej Straży Pożarnej
bryg. Marek RączkaŹródło: http://www.katowice.kwpsp.gov.pl/

Zmieniony ( 13.11.2008. )
 
««  start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 183 - 188 z 188