Witamy w nowej odsłona oficjalnej strony OSP Psary!
 
Losowe zdjęcie galerii
Raport ze zdarzenia 06.03.2012 r.
10.03.2012.
Zabezpieczenie lądowiska LPR-u w Piasku 
Zabezpieczenie lądowiska Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Piasku
  
 
 

998.jpgW dniu 06.03.2012 r. około godz 17.03 zostalismy zadysponowani przez Powiatowe Stanowisko Kierowania w Lublińcu do zabezpieczenia lądowiska Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Piasku.  Po przyjeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że na skutek upadku mężczyzny z wysokości Lekarz zespołu Ratownictwa Medycznego zadecydował o zadysponowaniu na miejsce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Ze względu na fakt, że tzw. "Ratownik 4" czyli Helikopter LPR stacjonujący w Gliwicach prowadził w tym czasie akcję ratunkową w innym miejscu, na miejsce zdarzenia przyleciał Helikopter LPR-u z Krakowa tzw: "Ratownik 6"

 

Działania zastepów straży pożarnej polegały na:

- Zabezpieczeniu miejsca zdarzenia

- Wyznaczeniu lądowiska  

- Przyjęciu helikoptera 

 

W działaniach udział brał:

- 1 zastep OSP Psary (GBA)

 

 

Czas akcji ok 1 godz.

 

W akcji brali udział: Czornik Marcin, Czornik Tomasz, Osadnik Rudolf, Kałdonek Witold, Klabis Andrzej, Bański Dariusz, Churas Adam,  Klabis Wojciech 

 

Szczegóły i zdjęcia z akcji w dziale: INTERWENCJE ZAPRASZAM!

Zmieniony ( 26.03.2012. )
 
Pompowanie wody w Dyrdach
25.02.2012.
Pompowanie wody w Dyrdach
  
 
 

998.jpgW dniu 25.02 2012 r. około godz 9.57 Dyżurny Operacyjny Lublinieckiej Komendy zadysponował nas do wypompowania wody z rozlewiska, które utworzyło się w miejscowości Dyrdy. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastępów Straży Pożarnej i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono, że rozlewisko wytworzyło się w wyniku niedrożności jednego z mostków, który był całkowicie zamarznięty na długości ok. 6 m. Strażacy będący na miejscu zdarzenia podjęli decyzję o wykonaniu udrożnienia przepustu przy pomocy prądu wody pod wysokim ciśnieniem z samochodu GBA  OSP Psary. (wypłukaniu lodu) Po kilku godzinach działań udało się wykonać udrożnienie co spowodowało swobodny przepływ wody do rzeki, w międzyczasie prowadząc działania mające na celu wypompowanie wody z rozlewiska. 

 

Działania zastepów straży pożarnej polegały na:

- Zabezpieczeniu miejsca zdarzenia

- Wypompowaniu wody z rozlewiska przy pomocy pomp szlamowych oraz pływających 

- Udrożnieniu zamarzniętego mostka przy pomocy prądu wody z szybkiego natarcia 

 

W działaniach udział brały:

- 2 zastępy OSP Psary (GBA 2,5/24, SLKW)

- 1 zastęp OSP Piasek (GLM 8/8) 


Akcja trwała: 5 godz. 

 

W działaniach udział brali: Mierzwa Marian, Osadnik Rudolf, Klyta Bronisław, Pieda Józef, Bański Dariusz, Churas Adam, Kabus Jarosław, Klabis Andrzej  

Zmieniony ( 27.02.2012. )
 
Pokaz ratownictwa przedmedycznego w LO w Psarach
23.10.2011.

Pokaz ratownictwa przedmedycznego w LO w Psarach

 

 

 

 

rmwitdar.jpgW dniu 21 października 2010 r. strażacy ratownicy Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, Dariusz Mierzwa i Witold Kałdonek przeprowadzili szkolenie z zakresu ratownictwa przedmedycznego dla uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Psarach. Szkolenie było zorganizowane w związku z przystąpieniem jednostki OSP Psary do konkursu organizowanego przez UMiG Woźniki, jak również z inicjatywy własnej wystosowanej przez strażaków ratowników skierowanej do uczniów w celu szerzenia wiedzy i znajomości zasad pierwszej pomocy w nagłych przypadkach związanych z bezpośrednim zagrożeniem życia i zdrowia ludzi. 

 

Z ramienia UMiG Woźniki nadzór nad prawidłowym  przebiegiem szkolenia sprawował pan Piotr Kalinowski.

 

Zarząd OSP Psary składa serdeczne podziękowania dla Pani dyrektor LO w Psarach, Pani Ewie Dudzie-Zarębie za możliwość przeprowadzenia szkolenia w Liceum Ogólnokształcącym. 

 

 

Zmieniony ( 23.10.2011. )
 
««  start « poprz. 21 22 23 24 25 26 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 155 - 161 z 181