Witamy w nowej odsłona oficjalnej strony OSP Psary!
 
Losowe zdjęcie galerii
Poszukiwania zaginionej osoby w Boronowie
20.10.2012.
Poszukiwania zaginionej osoby w Boronowie
  
 
 

998.jpgW dniu 20.10. 2012 r. około godz 22.44 zostaliśmy zadysponowani przez Powiatowe Stanowisko Kierowania w Lublińcu do poszukiwania zaginionej osoby w Boronowie. Po przyjeździe naszego zastępu do rejonu koncentracji dostaliśmy rozkaz przeszukania okolicznych pól na trasie Boronów-Psary. Następnie udaliśmy się pod miejsce zamieszkania zaginionej i wspólnie z pozostałymi zastępami i funkcjonariuszami policji przeszukiwaliśmy miejscowość Boronów. Działania zostały przerwane do rana około godz. 3.05 dn. 21.10.12.

Działania zastępów straży pożarnej polegały na:

- Zabezpieczeniu miejsca zdarzenia

- Poszukiwaniu zaginionej osoby

W działaniach udział brały:

- 1 zastep OSP Psary (GBA)

- 1 zastęp OSP Olsyzna (GBA)

- 1 zastęp OSP Kalina (SLRt)
- 1 zastęp OSP Boronów (SLOp) 

- 1 zastęp JRG Lubliniec (GBA) 

- Policja

  

Czas akcji ok 4,5 godz.

 

W akcji brali udział: Burzyk Dawid, Mierzwa Marian, Podgarbi Adam, Osadnik Rudolf, Czornik Marcin  

 

 

Około godz. 9,01, dn. 21.10 ponownie zostaliśmy zadysponowani do poszukiwań tej samej osoby, lecz po przyjęciu zgłoszenia dyspozytor PSK przekazał informację od Policji o odnalezieniu się zaginionej. 

Zmieniony ( 21.10.2012. )
 
Szkolenie z ratownictwa przedmedycznego W LO Psary
26.09.2012.

Szkolenie z ratownictwa przedmedycznego w LO Psary

 

 

 

rmwitdar.jpg

W dniu 26 września 2012 roku Ochotnicza Straż Pożarna w Psarach przeprowadziła szkolenie z  ratownictwa przedmedycznego w Liceum Ogólnokształcącym w Psarach. Szkolenie zostało zorganizowane w zwiazku zawarciem umowy przez Ochotniczą Strażą Pożarną w Psarach a UMiG w Woźnikach na realizację zadania publicznego: "Przeprowadzenie Szkolenia z zakresu Pierwszej Pomocy". Celem Szkolenia było poszerzenie wiedzy teoretycznej jak i umiejętności praktycznych wśród uczniów z zakresu pierwszej pomocy. 

Szkolenie przeprowadzili Ratownicy KSRG: dh Witold Kałdonek, część teoretyczna, ćwiczenia praktyczne oraz dh Dariusz Mierzwa i mł. asp. Dawid Burzyk - ćwiczenia praktyczne. 

 

W imieniu Zarządu składam Serdeczne Podziękowania Pani Dyrektor LO w Psarach Pani Ewie Dudzie-Zarębie za możliwość przeprowadzenia pokazu. 

 

 Zdjęcia dostępne w GALERII KLIKNIJ

 

Dawid Burzyk 

 

img_1942.jpg
 
img_1941.jpg

 

 

 

Zmieniony ( 02.10.2012. )
 
Ćwiczenia OSP Psary w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Psarach
26.09.2012.

 Ćwiczenia OSP Psary w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Psarach 

 

 

W dniu 26 września 2012 roku Ochotnicza Straż Pożarna w Psarach zorganizowała ćwiczenia jednostek OSP na obiekcie budynku Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II, Liceum Ogólnokształcącego oraz Przedszkola w Psarach. W ćwiczeniach, oprócz jednostki z Psar uczestniczyły zaprzyjaźnione sąsiednie jednostki: OSP Babienica, OSP Kamienica Śl., OSP Lubsza oraz OSP Piasek. Tematem ćwiczeń był pozorowany pożar kotłowni oraz pożar zbiorników na olej opałowy połączony z ewakuacją osób poszkodowanych. A głównymi celami było, wypracowanie odpowiednich metod obrony obiektu, współpraca pomiędzy podmiotami ratowniczymi OSP oraz współpraca pomiędzy dyrekcją poszczególnych szkół a jednostkami Straży Pożarnych. Ćwiczenia rozpoczęły się ok godz 9.00 od zaalarmowania jednostki OSP Psary, wcześniej odbyła się odprawa zastępów z teoretycznym omówieniem całości ćwiczeń. Przed przybyciem służb, pracownicy szkoły przeprowadzili ewakuację, która przebiegła w bardzo sprawny sposób. 

 

Ćwiczeniami dowodził: mł. asp. Dawid Burzyk, a nadzór nad nimi sprawował Komendant Gminny jednostek OSP gminy Woźniki dh Franciszek Kowalski   

 

W imieniu Zarządu OSP Psary składam serdeczne podziękowania Prezesowi ZOSP RP panu Alojzemu Cichowskiemu oraz Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II Pani Klaudii Sosnowskiej za możliwość zorganizowania ćwiczeń na obiekcie szkoły.  

 

Zdjęcia dostępne w dziale GALERIA  - KLIKNIJ 

 

Dawid Burzyk 

 

img_1852.jpg

 

Zmieniony ( 02.10.2012. )
 
««  start « poprz. 21 22 23 24 25 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 141 - 147 z 172