Teraz nowe informacje będą u nas jeszcze szybciej!
 
Ankieta
Jak oceniasz działalność OSP w Psarach?
 
Losowe zdjęcie galerii
Partnerzy

JKP

 

 

Gościmy
Konkurs wiedzy o ratownictwie przedmedycznym
15.08.2017.

Konkurs wiedzy o ratownictwie przedmedycznym

 
 
        Ochotnicza Straż Pożarna Psary zorganizowała w dniu 17 października 2016, „Konkurs wiedzy o ratownictwie przedmedycznym” na poziomie Gimnazjalnym. Celem konkursu było pokazanie umiejętności udzielania pierwszej pomocy przez  grupy uczniów. Pierwszym etapem był test pisemny, następnie uczestnicy losowali różne zadania do prezentowania udzielenia pomocy przedmedycznej. Końcowym akcentem spotkania było omówienie prawidłowych zachowań przez ratujących  a także prezentacja sprzętu używanego do pomocy przedmedycznej przez strażaków ratowników oraz pokaz jego zastosowania.

 
 
 kp1.jpg
 
kp2.jpg
 
 
kp3.jpg
 
 
kp4.jpg
 
 
kp5.jpg
 
 
Św. Florian przy OSP Psary
15.08.2017.
Św. Florian przy OSP Psary
 
 
 
       Na prośbę zarządu OSP Psary Pan burmistrz Alojzy Cichowski zlecił wykonanie figury św. Floriana patrona strażaków. Przedsięwzięcie  trwało dosyć długo, ponieważ niełatwo było znaleźć odpowiednią kłodę nadającą się na to dzieło. Aby swojego patrona w godny sposób i w odpowiednim miejscu postawić – strażacy przygotowali podstument i odpowiednio wymodelowali teren aby całe przedsięwzięcie nabrało odpowiedniej oprawy. Doceniając zaangażowanie druhów, Pan burmistrz  przeznaczył również środki na zakup granitu na wykonanie wystroju otoczenia.  Za pozytywne i życzliwe spełnienie naszej prośby członkowie i sympatycy OSP Psary składają tą drogą podziekowanie dla Pana Burmistrza Alojzego Cichowskiego. Kolejnym życzeniem strażaków  i bywalców placu zabaw, jest prośba do Rady Miejskiej Gminy Woźniki aby  teren wokół strażnicy w Psarach nazwać:  „Plac św. Floriana”. 

 
 
 
 florian.jpg
 
 
 
 
 
 
Zmieniony ( 15.08.2017. )
 
Ubogacenie otoczenia terenu przy OSP Psary
01.08.2017.
 Ubogacenie otoczenia terenu przy OSP Psary
 
 

W ramach realizacji zadania publicznego „Ubogacenie otoczenia terenu przy OSP Psary” został wykonany napis na strażnicy. Do wykonania napisu niezbędny był projekt, został zakupiony materiał, należało wyciąć litery wg ustalonego projektu, ostatnią czynnością było przymocowanie liter do ściany budynku strażnicy.

Pomimo długiego okresu w którym strażnica była anonimowa w końcu doczekała się swojej nazwy, uzyskany efekt końcowy każdy może ocenić będąc w Psarach przy strażnicy lub na załączonym zdjęciu.

 

img_20170402_161223.jpg 

 
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 15 - 21 z 138