Witamy w nowej odsłona oficjalnej strony OSP Psary!
 
Losowe zdjęcie galerii
Wycieczka Koła Seniorów z OSP Psary w 2018 r.
04.12.2018.

Wycieczka Koła Seniorów z OSP Psary w 2018 r.

 

Trasa wycieczki Seniorów dzaiałających przy OSP Psary przebiegała przez Toszek i Pławniowice. W Toszku uczestnicy zwiedzili Centrum Ekspozycji Historycznych  w Toszeckim Zamku, w jej podziemiach jest ciekawa wystawa średniowiecznego jarmarku, systemu ważenia towarów, oraz narzędzia zapomnianych zawodów.

 

Ciekawym  miejscem na trasie wycieczki była odlewnia dzwonów, gdzie były wykonane dzwony do kościoła w Babienicy. Praca w odlewni odbywa się zgodnie z rodową  tradycją i doświadczeniem firmy Felczyńskich. 

 

Kolejnym zwiedzonym śląskim  zabytkiem była odrestaurowana  perełka architektury – „Zespół Pałacowo – Parkowy” w Pławniowicach. Obiekt został odbudowany dzięki ogromnemu zaangażowaniu proboszcza i grupy parafian - zapalenców, którzy nadal wkładają ogrom pracy aby utrzymać ten zabytkowy obiekt w odpowiednim stanie. 

 

Wycieczka została dofinansowana ze środków Urzędu Gminy Woźniki.

 

Fot. 1. Wętrze zamku w Toszku ekspozycje Historyczne

Fot. 2. Odlewnia dzwonów praca według historycznej technologii

Fot. 3. Zespół pałacowy w Pławniowicach


 

tosz1.jpg

  

tosz2.jpg

 

tosz3.jpg

 

Zmieniony ( 04.12.2018. )
 
Zajęcia wakacyjne w OSP PSARY 2018
14.10.2018.

Zajęcia wakacyjne w OSP PSARY 2018

 

Kolejne zajęcia wakacyjne w OSP Psary były prowadzone pod kątem  zachowań w warunkach zagrożenia oraz poszanowania wody jako cennego składnika  w życiu człowieka. Pierwszym tematem było przygotowanie scenariusza pierwszych zawodów historycznych, które były organizowane przez nasza jednostkę. Następnie odbywały się zajęcia techniczno – poznawcze na temat budowy pomp oraz sprzętu pożarniczego.  Ważność wody w życiu gospodarczym  pokazała wycieczka po Kanale Gliwickim – sposób oszczędzania wody przez zastosowanie śluz, oraz możliwości transportowe towarów- pozwalające odciążyć częściowo transport drogowy. Prowadzone były zajęcia z udzielania pierwszej pomocy, sposobu zgłaszania wypadków oraz nauka korespondencji radiowej podczas działań ratowniczo – zabezpieczających. Aby zajęcia mogły być prowadzone w niekorzystnych warunkach pogodowych i w sposób wiarygodny podobny do rzeczywistości  zostały dokompletowane ubrania MDP. Całość przedsięwzięcia była dofinansowana w ramach konkursu Gminy Woźniki.

 

wakacje1.jpg

 

 

waka1.jpg wakacje2.jpg

 

 

waka2.jpg

 

 

waka3.jpg

 

waka4.jpg

 

 

waka5.jpg

 

waka6.jpg

 

Zmieniony ( 31.10.2018. )
 
Skauci Europy
12.10.2018.
Skauci Europy
 
W roku 2017 w ramach zadania publicznego „Wypoczynek dzieci i młodzieży” - skorzystało 23 członków ze „Skautów Europy”, dzieci i młodzież z terenu naszej gminy które przynależą do struktur Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego, a mianowicie:
 
Zastęp „Mewa”  - 6 dziewcząt. 
Zastęp „Wilk”  - 12 chłopców. 
Wilczki – chłopcy 2 i dziewczyny 3
 
Dzięki środkom uzyskanym z dofinansowania zastępom harcerek i harcerzy uzupełniony sprzęt obozowy, dofinansowano zakup umundurowania oraz zakupiono materiały na prace na zbiórkach.  
Te środki umożliwiły wyjazd większej ilości osób na wypoczynek letni i zimowy.

 
 
 
se17a.jpg
 
se17b.jpg
 
 
se17c.jpg
 
se17d.jpg
 
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 15 - 21 z 172