Witamy w nowej odsłona oficjalnej strony OSP Psary!
 
Losowe zdjęcie galerii
Sporty wspinaczkowe w OSP Psary
15.06.2019.

 Sporty wspinaczkowe w OSP Psary

 

Zespół wspinaczkowy działający przy OSP Psary stale uzupełnia wyposażenie w sprzęt korzystając z dofinansowania Gminy Woźniki w ramach konkursów.  Grupa  podnosi swoje umiejętności wspinaczkowe, aby w razie potrzeby wykorzystać posiadane umiejętności do ratowania osób i dobytku. Swoją sprawność  zaprezentowali mieszkańcom na festynie w 2018 roku rywalizując w zawodach polegających na wspinaniu się po linie podwieszonej do kosza drabiny strażackiej.

 

1w.jpg 

 

 

 

 

 

 
Piłka siatkowa w Psarach
15.06.2019.

Piłka siatkowa w Psarach

 

 

Teren z boiskiem do siatkówki plażowej przy strażnicy w Psarach jest stale nadzorowany, w 2018 roku z funduszu z Gminy Woźniki wykonano dodatkowe odwodnienie terenu do szybkiego odprowadzenia wody po opadach, uzupełniono piasek na boisku, strażacy kilkakrotnie w ciągu roku kosili trawę wokół boiska, plantowali piasek na boisku. W trakcie festynu odbył się konkurs siatkówki pomiędzy ochotnikami z uczestników festynu. Boisko jest otwarte dla mieszkańców, często wieczorami młodzież aktywnie spędza wolny czas na rozgrywkach. Utrzymanie boiska było dofinansowane w 2018 roku w ramach umowy z Gminą Woźniki.

 

1si.jpg 

2si.jpg 

 
Szkolenie z udzielania pierwszej pomocy
15.06.2019.

Szkolenie z udzielania pierwszej pomocy

 

W czasie wakacji 2018 strażacy z uprawnieniami zorganizowali zajęcia dla dzieci i młodzieży z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W strażnicy OSP Psary dzieci i młodzież mogła spędzić wolny czas na przyswojeniu i podniesieniu  wiedzy o udzielaniu pierwszej pomocy poszkodowanemu. Strażacy  posiadający uprawnienia Kwalifikowanej Pomocy Przedmedycznej prowadzili zajęcia w ciekawy sposób na posiadanym sprzęcie do szkoleń, który strażacy zgromadzili w ostatnich latach dzięki dofinansowaniu z Gminy Woźniki w ramach konkursów. Młodzież i dzieci bardzo chętnie przyswajają wiedzę poprzez wspólną zabawę.

 

 1sz.jpg

 

2sz.jpg 

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 15 - 21 z 184