Teraz nowe informacje będą u nas jeszcze szybciej!
 
Ankieta
Jak oceniasz działalność OSP w Psarach?
 
Losowe zdjęcie galerii
Partnerzy

JKP

 

 

Gościmy
Walne Zebranie 2011 r.
10.02.2011.
Walne zebranie sprawozdawczo wyborcze !!!
  
 
 

W dniu 27.02.2011 r. w sali OSP Psary odbyło się Walne Zebranie sprawozdawczo - wyborcze. Podczas zebranie przedstawiono raport z działalności jednostki w roku 2010, raport z działalności rat - gaś oraz raport finansowy. Kolejnym etapem zebrania był plan działalności jednostki na rok 2011. Najważniejszym punktem w programie zebrania były wybory do nowego Zarządu, które wyklarowały następujący skład:

Prezes - Marian Mierzwa

V-ce Prezes - Józef Pieda

Naczelnik - Rudolf Osadnik

Z-ca Naczelnika - Dawid Burzyk

Skarbnik - Pelagia Pieda

Sekretarz - Witold Kałdonek

Kronikarz - Dariusz Mierzwa

Członek  - Grzegorz Płonka

Gospodarz - Wojciech Klabis 

Na zebraniu obecni byli: Prezes Zarządu ZOSP RP gminy Woźniki a zarazem Burmistrz Miasta i Gminy Woźniki pan Alojzy Cichowski oraz Komendant Gminny dh. Franciszek Kowalski, którzy podziękowali Zarządowi za dotychczasową pracę i życzyli powodzenia podczas kolejnej kadencji. 

 

 

 

opracował:

kdt. Dawid Burzyk

 

 

 

Zmieniony ( 15.10.2011. )
 
100 - lecie OSP Psary
07.08.2010.

100 - lecie OSP Psary!

 

 

 

ognisko.png

W dniu 31.07.2010 r. nasza jednostka obchodziła jubileusz 100 - lecia działalności. Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się od przemarszu pododdziałów do kościoła p. w. św. Stanisława Biskupa w Babienicy. Po mszy pododdziały udały się pod remizę jubilatki, gdzie najbardziej zasłużeni druhowie odebrali odznaczenia, ponadto Złotym Znakiem Związku OSP RP odznaczony został sztandar OSP Psary. Na uroczystości obecni byli m.in. Druh Jan Ozga członek Prezydium Zarządu Wojewódzkiego Związku OSP RP, Wiceprezes Zarządu Powiatowego Związku OSP RP Hubert Swoboda, Komendant Powiatowy PSP bryg. Michał Chrząstek, Prezes Zarządu gminnego Zwiąsku OSP RP a zarazem burmistrz Woźnik Alojzy Cichowski, Komendant gminny Franciszek Kowalski oraz przewodniczący Rady Gminy Stefan Długaj. Ponadto na uroczystości obecnych było 13 sztandarów z zaprzyjaźnionych jednostek. Po skończeniu oficjalnej ceremonii strażacy udali się na obiad do świetlicy polowej. Po obiedzie można było po podziwiać najnowszy samochody strażackie jakimi dysponują strażacy z OSP w Koszęcinie i OSP w Tąpkowicach. W programie pierwszego dnia był również pokaz ratownictwa technicznego, który przeprowadzili wspólnie strażacy z OSP w Psarach i OSP w Kamienicy. Zabawa w tym dniu trwała do białego rana...

Nazajutrz odbył się festyn strażacki o nazwie "IV Piknik Strażacki" w programie tego dnia była m. in. wystawa kolekcji wozów strażackich, występ zespołów ludowych: "Babie Lato" i "Lisowianki" oraz dla najmłodszych kąpiel w pianie. Wieczór umilał wszystkim Dj Pawlak, który prowadził imprezę w tym dniu. 

 

 

 

Zdjęcia z festynu dostępne są w: GALERII

 

Zmieniony ( 07.08.2010. )
 
Raport ze zdarzenia 18.07.2010
18.07.2010.
Wypadek drogowy w Psarach
  
 
 

 wypadek.gif W dniu 18.07 2010 r. około godz 19.06 zostaliśmy zadysponowani do wypadku drogowego w Psarach na skrzyżowaniu ulic Głównej i Poznańskiej (DW-905). W wypadku udział brały dwa samochody osbowe (Fiat Panda oraz Opel Corsa). W wypadku udział brały 4 osoby, które zostały zabrane przez pogotowie ratunkowe do szpitala.  

Działania zastepów straży pożarnej polegały na:

- Zabezpieczeniu miejsca zdarzenia

- Uwolnieniu osoby poszkodowanej z uszkodzonego pojazdu przy pomocy narzędzi hydraulicznych

- Pomocy zespołowi pogotowia ratunkowego w transporcie poszkodowanej osoby

- Kierowaniu ruchem drogowym

- Uprzątnięciu pozostałości po zdarzeniu

W działaniach udział brały:

- 2 zastepy OSP Psary (SLKW, GCBA)

- 1 zastęp OSP Kamienica Śląska (GBA)

- 1 zastęp JRG Lubliniec (GBA Rt)

- Pogotowie Ratunkowe (x2)

- Policja

 

Akcja trwała: ok 45 min.

 

W dzialaniach udział brali: Burzyk Dawid, Trela Wiesław, Mierzwa Dariusz, Mierzwwa Marian, Barwicki Jacek, Pieda Józef

 

 

Zdjęcia z akcji dostępne w dziale INTERWENCJE ZAPRASZAM!

Zmieniony ( 18.07.2010. )
 
««  start « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 127 - 133 z 148