Teraz nowe informacje będą u nas jeszcze szybciej!
 
Ankieta
Jak oceniasz działalność OSP w Psarach?
 
Losowe zdjęcie galerii
Partnerzy

JKP

 

 

Gościmy
Zajęcia wakacyjne w OSP PSARY 2018
14.10.2018.

Zajęcia wakacyjne w OSP PSARY 2018

 

   Kolejne zajęcia wakacyjne w OSP Psary były prowadzone pod kątem  zachowań w warunkach zagrożenia oraz poszanowania wody jako cennego składnika  w życiu człowieka. Odbyły się również zajęcia techniczne – poznawcze na temat budowy pomp oraz sprzętu pożarniczego.  Jak ważna jest wody w życiu gospodarczym  pokazał rejs statkiem po Kanale Gliwickim – dzieci poznały sposób oszczędzania wody przez zastosowanie śluz, ponadto zapoznały się z możliwością transportowania towarów przy pomocy barek – które pozwalają odciążyć częściowo transport drogowy. Prowadzone były zajęcia z udzielania pierwszej pomocy, sposobu zgłaszania wypadków oraz nauka korespondencji radiowej podczas działań ratowniczych. Aby zajęcia mogły być prowadzone także w niekorzystnych warunkach pogodowych i w sposób wiarygodny, podobny do rzeczywistości, zostały dokupione ubrania MDP. 

Całość przedsięwzięcia była dofinansowana w ramach konkursu Gminy Woźniki.


 

wakacje1.jpg

 

wakacje2.jpg

 

 

wakacje3.jpg
Zmieniony ( 14.10.2018. )
 
Skauci Europy
12.10.2018.
Skauci Europy
 
W roku 2017 w ramach zadania publicznego „Wypoczynek dzieci i młodzieży” - skorzystało 23 członków ze „Skautów Europy”, dzieci i młodzież z terenu naszej gminy które przynależą do struktur Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego, a mianowicie:
 
Zastęp „Mewa”  - 6 dziewcząt. 
Zastęp „Wilk”  - 12 chłopców. 
Wilczki – chłopcy 2 i dziewczyny 3
 
Dzięki środkom uzyskanym z dofinansowania zastępom harcerek i harcerzy uzupełniony sprzęt obozowy, dofinansowano zakup umundurowania oraz zakupiono materiały na prace na zbiórkach.  
Te środki umożliwiły wyjazd większej ilości osób na wypoczynek letni i zimowy.

 
 
 
se17a.jpg
 
se17b.jpg
 
 
se17c.jpg
 
se17d.jpg
 
 
Woda cennym składnikiem w życiu człowieka
12.10.2018.

Woda cennym składnikiem w życiu człowieka

 

 

Korzystając z dofinansowania gminy Woźniki  w czasie wakacji odbyły się zajęcia dla dzieci dotyczące ważności wody w życiu człowieka. Omówiono sposoby pozyskiwania wody na przestrzeni lat, budowy studni, sposoby wydobywania wody oraz gospodarkę ściekową. Budowę pomp uczestnicy zajęć poznali podczas demontaży różnych rodzajów pomp od tłokowych, skrzydełkowych, jednowirnikowych oraz wielowirnikowych. Ugruntowaniem wiedzy na temat wody była wycieczka do „Zabytkowej Stacji Wodociągowej w Karchowicach” oraz do „Muzeum Techniki Sanitarnej” w Gliwicach.

 

 

zaj1.jpg

   

zaje2.jpg

   

 

zaje3.jpg

   

 

zaje4.jpg

 

   

 

zaje5.jpg

 

  

Zmieniony ( 12.10.2018. )
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 7 z 157