Witamy w nowej odsłona oficjalnej strony OSP Psary!
 
Jednostka OSP Psary Drukuj Poleć znajomemu
04.06.2008.

 

 

Jednostka OSP Psary 

 

   

 

osp_psary.jpg

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Psarach powstała w 1910 r. (Istnieją jednak wzmianki o wcześniejszej działalności tzw. "Straży Ogniowej") Od samego początku istnienia jednostki główną ideą działalności było niesienie pomocy bliźniemu w sytuacji zagrożenia. Na przestrzeni ponad 100-letniej historii zmieniło się bardzo wiele, począwszy od siedziby jednostki (Pierwszą siedzibą była drewniana strażnica w centrum wsi), przez sprzęt, aż po samą działalność. Przez lata straż zajmowała się głównie gaszeniem pożarów, natomiast po utworzeniu Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego strażacy ratują ludzi podczas wypadków komunikacyjnych, usuwają zagrożenia chemiczne, udzielają pomocy medycznej a także likwidują inne tzw. Miejscowe Zagrożenia.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

img_1489.jpg

   

Nasza jednostka w 1997 r. podpisując umowę z KG PSP wstąpiła w szeregi KSRG i jest jedną z 22 jednostek w powiecie lublinieckim należących do tego systemu. 

 

  

 

  

OSP Psary jest jednostką typu S-2 (dwa samochody bojowe na wyposażeniu). W 2013 r. jednostkę doposażono w sprzęt ratownictwa technicznego, medycznego czy cztery aparatu ochrony dróg oddechowych co spowodowało, że w tej chwili jesteśmy wpełni przygotowani zarówno pod względem wyposażenia jak i wyszkolenia do prowadzenia działań w zakresie podstawowym przewidzianym dla jednostek KSRG.  

 
 
 
 

 

 

 

 

 

W 2009 rozpoczął się remont całej remizy i obejścia w około. W ciągu czterech lat wykonano m.in. wymianę bram garażowych, ułożenie kostki wokół remizy, wykonanie placu zabaw, remont świetlicy wiejskiej, rozbudowa remizy (wykonanie sanitariatów oraz nowej klatki schodowej) a także wykonanie nowej szatni dla strażaków podziału bojowego.  

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 


Zmieniony ( 17.11.2013. )