Teraz nowe informacje będą u nas jeszcze szybciej!
 
Losowe zdjęcie galerii
Zajęcia wakacyjne 2019 w OSP Psary Drukuj Poleć znajomemu
12.05.2020.
Zajęcia wakacyjne 2019 w OSP Psary
 
Zajęcia wakacyjne zaczęły się wyjazdem grupy dzieci do PSP w Lublińcu, na zajęcia dot. bezpiecznych zachowań w czasie wakacji. Kolejne zbiórki były wykorzystane do opracowania scenariusza spotkania z historą straży i miejscowości Psary. Część zajęć była wykorzystana do poznawania sprzętu strażackiego, szczególnie rozmieszczenia i wyposażenia wozu bojowego.
 
Druhowie z MDP wspólnie z ratownikami prezentowali udzielanie I-wszej pomocy dla uczestników zajęć wakacyjnych w szkole podstawowej w Psarach.
 
Tradycyjnie w ramach zajęć była zorganizowana wycieczka. Tematyką wycieczki była perła śląskich zabytków techniki - sztolnia „Królowa Luiza” w Zabrzu. Uczestnicy zapoznali się z pracą górniczą naszych pradziadków, poznali ponadto ciekawy sposób transportu urobku drogą wodną. Doskonale prowadzona prelekcja przez przewodnika i efekty multimedialne podczas zwiedzania sztolni i podczas pokonywania wyrobiska specjalnymi łodziami pozostawiły u uczestników niezapomniane wrazenia.

 mdp1.jpg
 Przygotowanie i próba sikawki przed spotkaniem historycznym MDP.
 
 mdp2.jpg
Pokaz ratownictwa w szkole był również swietną promocją Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. MDP powiększyła się o kolejnych nowych druhów.
 
 mdp3.jpg
Uśmiechnięte miny uczestników świadczą o celowości takich przedsięwzięć na przyszłość. Organizacja zajęć wakacyjnych była dofinansowana z funduszy Gminy Woźniki w ramach konkursu.
 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »